Özlenen o güzelim Türk Sanat Müziğimizin en güzel en sevilen ve en çok dinlenen şarkıları , nağmeleri ücretsiz müzik listesi şeklinde dinle. Makamı bakımından dünya klasik müzik türlerinden birisi olan müziğimizin oldukça başarılı sanatçıları ve kaliteli çalışmaları bulunmaktadır.

türk sanat müzikleri dinle
türk sanat müzikleri dinle

Klasik türk müziği

Türk klasik müziği olarakta bilinen türk sanat müziği çeşitliliği huşu ve mutluluk verici özelliği ile her dönem adından söz ettirmeye devam ediyor. 1970 li yıllarda modern yöntemlerle konservatuarlarda eğitimi verilen türk klasik müziği bu dönemdi diğer ülkeler ce geride kalmış bir tek sesli bir müzik türü olarak görülmesinden ötürü cumhuriyet döneminde bir ara devlet radyolarında çalınması yasaklanmıtır.

Türk kültürünün güftelerinden ve matemlerinden çıkmış Türk sanat müziği, 1900’lü yılların aşklarını, hüzünlerini ve mutluluklarını evinize taşıyacak, İstanbul’un beyefendilerinden Ankara’nın hanımefendilerine kadar uzun bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Türk sanat müziğiyle anılarınızı yad ederek, eskinin Türkiye’sine bir dönüş yapabilirsiniz. Unutulmaya yüz tutmuş Türk sanat müziklerini keşif edebileceğiniz sitemizde, popüler Türkçe şarkıları da dinleyebilirsiniz.

Türk sanat müziği

Ancak 1970 lerde ki modernize eğitim ile öğretilmeye başlandığında bu yasak kalkmış ve tek sesli başarılı klasik türk müziği çalışmaları ortaya çıkmıştır. Şahsen hayranlıkla dinlediğim ve fevkalade bulduğum şarkıları oldukça fazla. Birde kendine has dokusu ile adeta insanı büyüleyen bir etkisi olduğunu söylemekte fayda var .

2020 yılında güncellediğimi başarılı listemiz binlerce kişi tarafından dinlenmiş olup beğenilerine mazhar olmuştur. Türk sanatının yapı taşlarından oluşan harika sanatçılarımızın harika eserlerine yer verilmiş olup güncellenmiştir.

Bu listemizi beğendiyseniz Paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.