Türk Sanat Müziği

Özlenen o güzelim Türk Sanat Müziğimizin en güzel en sevilen ve en çok dinlenen şarkıları , nağmeleri ücretsiz müzik listesi şeklinde dinle. Makamı bakımından dünya klasik müzik türlerinden birisi olan müziğimizin oldukça başarılı sanatçıları ve kaliteli çalışmaları bulunmaktadır.

türk sanat müzikleri dinle - tsm şarkıları
türk sanat müzikleri dinle – tsm şarkıları

Klasik türk müziği

Türk klasik müziği olarakta bilinen türk sanat müziği çeşitliliği huşu ve mutluluk verici özelliği ile her dönem adından söz ettirmeye devam ediyor. 1970 li yıllarda modern yöntemlerle konservatuarlarda eğitimi verilen türk klasik müziği bu dönemdi diğer ülkeler ce geride kalmış bir tek sesli bir müzik türü olarak görülmesinden ötürü cumhuriyet döneminde bir ara devlet radyolarında çalınması yasaklanmıtır.

Türk sanat müziği

Ancak 1970 lerde ki modernize eğitim ile öğretilmeye başlandığında bu yasak kalkmış ve tek sesli başarılı klasik türk müziği çalışmaları ortaya çıkmıştır. Şahsen hayranlıkla dinlediğim ve fevkalade bulduğum şarkıları oldukça fazla. Birde kendine has dokusu ile adeta insanı büyüleyen bir etkisi olduğunu söylemekte fayda var .

Bu listemizi beğendiyseniz Paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Önceki Liste
Akustik Şarkılar Dinle
Sonraki Liste
45’Lik Nostalji Şarkılar

0 Yorum

CEVAP BIRAKIN