Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olan Metro FM’in yayınladığı en güzel yabancı şarkılar listesi olan Metro FM Top 40 Eylül 2022 listesi, web sitemiz aracılığı ile sevenleriyle buluşuyor. Yayına aldığımız günden beri yoğun rağbet göre bu güzide liste güncellenmiş hali ile yabancı pop müzik severlerini mest ediyor. Müzik denince elbette ülkemizin en değerli radyolarından olan ve artık bir alışkanlık haline gelmiş Metro FM top 40 listesini eklemesek olmazdı.

Gelecek Güncelleme : Eylül 2022

metro fm top 40 şarkılar listesi
metro fm top 40 şarkılar listesi

Metro FM

Metro FM , İstanbul’dan yayın yapan ülke çapında bir FM radyo ağıdır. Türkiye’de özel olarak kurulan ilk radyo istasyonlarından biridir ve ilk yabancı müzik istasyonudur. Yayın tarzı Türkçe dışındaki dillerde Pop Müzik üzerine kuruludur. Metro FM karasal yayın yoluyla, Türksat 2A Uydu yayını ile ve diğer akıllı telefon uygulamaları ile dinlenebilmektedir.

Özel Uzan Grubu tarafından kurulan Metro FM, on yılı aşkın bir süre, holdingin medya şubelerinden biri olarak kaldı. Uzan Holding şirketlerinin devlet bankacılığı düzenleme kurumu TMSF tarafından devralınmasının ardından istasyon kısa bir süre devletin bünyesinde kaldı . Eylül 2005’te yapılan müzayede ile Metro FM, Kanadalı iletişim grubu Canwest’e 22.850.000 ABD Doları tutarında satıldı. 2007’deki küresel durgunluk nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerini gerçekleştiremeyen Canwest, Metro FM’i kardeş istasyonları Süper FM, Joy FM ve Joy Türk ile birlikte Actera Group’un yerli yatırım fonu olan Spectrum Medya’ya sattı.

metro fm'de çalan şarkılar
metro fm’de çalan şarkılar

Metro FM, kurulduğu 1992 yılından bu yana, derecelendirme açısından her zaman ülkedeki ilk iki yabancı müzik radyo istasyonu arasında yer almıştır. Tabii bu başarısı sadece ülke sınırları içerisinde kalmamış, yayın kalitesi ve dinleyici odaklı oluşu sebebiyle dış ülkelerde de tercih edilen bir marka halini almıştır. Buna bağlı olarak da uzun süredir Metro FM top 40 listesi aylık olarak merakla beklenir hale gelmiştir. Metro FM radyo istasyonu ünlü listesini oluştururken hem kendi veri tabanını hem de sosyal medya, izlenme sayıları ve dünyadaki popülaritesini baz alır. 

Canlı Radyo Dinle

Metro Fm Top 40

1. Joson Derulo – Take You Dancin
2. Parov Stelar – Tango Del Fuego
3. Rosalia – TKN
4. Desce Pro Play (PA PA PA) – Mc Zaac
5. Blackpink – Howe You Like That
6. Young T & Bugsey – Don’t Rush
7. Dj Dark – Lane Moje
8. Dharıa- August Diaries
9. Dua Lipa – Break My Heart
10. Mamacıta – Black Eyed Peas
11. Arnon – G Paradise(feat. Jonisa)
12. Topic – Breaking Me A7s
13. Los Tiburones – Inocente
14. Doja Cat – Boss B*tch
15. iLy – Surf mesa
16. My Oh My – Camila Cabello
17. Sway With Me – Saweetie
18. Billie Eilish – ilomilo (MBNN Remix)
19. Love Mi Ladies – Oryane Ft. Sean Paul
20. Static – Pitbull – Further
…..

Metro FM şarkıları

Metro FM top 40, uzun süredir varlığını sürdüren, dikkate alınan ve takip edilen bir listedir. Biz de bu değerli ve çok talep gören listeyi reklamsız, kesintisiz ve yüksek ses kalitesi ile şarkılar beğeninize sunuyor ve her zaman olduğu gibi yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Müzikle kalın!

Metro Fm i sürekli takip etmek istiyorsanız bu sayfayı sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.