Kürtçe şarkılar dinlemeyi sevenler için 50 şarkıdan oluşan 2020 En güzel kürtçe müzikler listesini ücretsiz dinle.Duygusal veya hareketli Yeni çıkan kürtce müzikler ve en çok dinlenen kürmanci şarkılardan oluşan muhteşem bir müzik listesi oluşturduk. Kaliteli bir müzik deneyimi için kürtçe eserlerden oluşan renkli ve çeşitli bir liste.

kurtce muzik sarkilar dinle
kurtce muzik sarkilar dinle

Kürtçe Şarkılar

Kürt müzik kültürünü en iyi şekilde yansıtmaya çalışan kürt sanatçılar yayımladıkları eserler ile kürtçe müzik dinleyicilerini adeta kendilerine hayran bırakabiliyor. Siyasetten uzak güzel çalışmalar yapan başarılı sanatçılar toplumun birçok kesiminin ilgisini çekiyor ve oldukça büyük bir kitleye hitap edebiliyor. Eski kürtçe şarkılar ve yeni kürtçe şarkılar arasındaki fark ise ; Günümüz popüler müzik ile eski duygu ve anlam yüklü şarkılar gibidir. Açıkcası hangi dilde olursa oldun günümüz popüler müzikte kaliteli bir çalışmaya rastlamak oldukça zor olmaya başladı.

En Güzel Kürtçe Şarkılar


1. Koma zelal – Li qamışlo
2. Meme Ararat – Dil disoje
3. Meme Ararat – Buka Baranê
4. Koma Se Bıra – Yarim Derdini Ver Bana
5. Koma Se Bıra – Altın Yüzüğüm Kırıldı
6. Aynur Karadoğan – Keçe Kurdan
7. Koma Rozerin – Dilan
8. Hacı Koca – Daye
9. Azad Amedê & Aram Serhad – Edle Yeman
10. Aram Serhad – Yek Mumik
11. İbrahim Tatlıses – Şemmame
12. Mem Ararat – Aydil
13. Devran Arhat – Ez Helandım
14. Serhıldan Azadi – Reşo
15. Mikail Aslan – Payîzê Zerya mi
16. Gönül Dilan – Kurdî Mashup
17. Bilind İbrahim – Duri To
18. Rojda – Halay
19. Ciwan Haco – Nisrînê
20. Şehribana Kurdi – Delala dila

Yaşanmışlığın ve duygu yüklü sözcüklerin olmadığı bir yapıt nasıl başyapıt olabilir ki ?. Sanatçılar şu ara bu duyguları hayranlarına en iyi şekilde iletmek için çabalıyor olsada henüz buna yaklaştıklarını söylemek çok zor. Kürçe müzik kültürü Sizi kendisine hayran bırakacak türden . Şarkılarda kullanılan dili anlamanız gerekmiyor müzik kuğınıza hitap etmesi ve size hoş bir müzik ziyafeti sunması yeterli.

Güzel dinlemeler dileriz. Bu listeyi beğendiyseniz sosyal paylaşım butonlarını kullanarak paylaşabilirsiniz.