Yeni Çıkan en kaliteli seçme şarkılardan oluşan karışık Türkçe şarkılar listemizle kesintisiz yayınımız devam ediyor. En güzel 2022 Karışık Pop, rock, slow, arabesk gibi yoğun talep gören Türkçe müzik türlerinden en güncel, sevilen ve popüler olanları harika bir sıralama ile listeledik ve yayına aldık. 2022 yılının en iyi karışık şarkı listesi oluşturulurken sanatçının beğenilme, takip edilme ve ilgi düzeyi gibi bir çok farklı kriterden yararlandık. Sürekli ve titiz çalışma ile listemizi sürekli güncel tutmaktayız. Sitemizden hızlıca Müzik dinle

Karışık türkçe şarkılar müzikler
Karışık türkçe şarkılar listesi

Türkçe karışık şarkılar listemizi oluştururken sanatçılar hakkında bir çok güncel bilgi araştırması yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarından ulusal radyolarda çalınma sıklığına, Youtube izlenmelerinden magazin değerine kadar her detayı dikkatle ele alıp siz dinleyicilerimizin en çok teveccüh gösterdiği, en çok etkileşim alan ve en çok beğenilenleri seçmeye azami özen gösteriyoruz. Bu çabamızın boşuna olmadığını da yine siz dinleyicilerimizin ilgisi sayesinde görüyoruz. Bu durum bizi daha da motive ediyor, müzik ve sanat çatısı altında sizlerle buluşmuş olmanın keyfini yaşıyoruz.

Karışık Türkçe Şarkılar

Karışık Türkçe şarkılar, Türkiye’de müzik sektörünün 70’li yıllardaki gelişimini takiben, kaset satışları ile birlikte 80’li ve 90’lı yıllarda iyice yaygınlaşıp hemen hemen herkes için ulaşılabilir olmasıyla doğmuştur. O dönemde sanatçılar birkaç tane hit şarkıyla öne çıkarak kasetin geri kalanını 8-9 tane kötü şarkıyla doldurup albümler satmaya başlayınca, insanlar sadece sevdikleri kaliteli eserlerden oluşan karışık Türkçe şarkılar olan kasetler çektirmeye başladı. Özellikle 90’larda ve 2000’lerin ilk yıllarında genç olanlar dönemi ve o dönemin müzik ruhunu iyi anımsayacaklardır. Hemen her ilde birçok kaset dükkanlarında sipariş üzerine karışık pop müzik, karışık slow şarkılar, karışık arabesk şarkılar karışık rock müzik gibi toplama kasetler hazırlanır verilirdi. 

karisik turkce sarkilar dinle
karisik turkce sarkilar dinle

Aslında mantık olarak o günden bu güne kadar teknoloji değişmiş olsa da insanların tercihleri değişmedi. Hala karışık Türkçe müzik sıklıkla aranmakta ve önceden oluşturulmuş playlistler rağbet görmektedir. Son yıllarda bu genel değişime sanatçılar da ayak uydurmaya başlamıştır. Eski sıklıkta piyasaya cd şeklinde albümler çıkmamakta, sanatçılar Youtube gibi platformlarda açtıkları official hesapları üzerinden eserlerini halkın beğenisine sunmaktadırlar. Youtube gibi mecralar üzerinde aldıkları etkileşim de sanatçılara konserler ve programlar olarak geri dönmektedir.

Bu durum ayrıca sanatçılara kendi gerçek istatistiklerini de göstermektedir. Anlık olarak izlenme sayıları, beğenilme sayılarını takip edebilmekte ve dinleyicilerinin yorumlarını bizzat okuyabilmektedirler. Bu durum da sanatçıya doğal olarak beğenilmeyen kısımlarını, hatalarını ve yapması gerekenleri göstererek kendilerini geliştirme şansı sunmaktadır.

Karışık Türkçe Müzikler

Türkçe karışık şarkılar deyince elbette kadim Türk kültürünün batı enstrümanlarıyla zenginleştirip ortaya çıkardığı derin bir müzik kültürü olduğunu ve bu kültürü farklı tarzlara ayırarak her birini kendi alanında daha da geliştirip zenginleştirdiğini belirtmek gerek. Birçok alt müzik türü ve tarzı olsa da biz yazımızda en popüler olan birkaç tanesine değineceğiz. Bunlardan ilki ve elbette en popüler olanı, adı ile müstesna Türkçe Pop.

2022 Türkçe müzikler

Sayfalarımızda kesintisiz yayında olan 2022 yılının en iyi karışık şarkı listesi tüm hazırlanma süreçleri ile birlikte titiz bir çalışmanın sonucudur. Listelerimiz sürekli yenilenmekte, yeni çıkan ve sevilen tüm şarkılara hak ettikleri ölçüde ver vermeye gayret etmekteyiz. Sizlerin istekleri bizim için her zaman çok önemli. Dinlemekte olduğunuz tüm listelerimiz için yorumda bulunarak listeye alınmasını istediğiniz sanatçıları bize bildirebilirsiniz. Talep gören her sanatçıyı listemize eklemekten memnuniyet duyacağız.

Bu şarkıları sürekli güncel bir şekilde zahmetsiz ve reklamsız dinlemek için sık kullanılanlara ekleyebilir veya sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.