Eski türküleri dinlemeyenimiz ve sevmeyenimiz yoktur. Özellikle kara önlüğümüzü giyip sınıfta mırıldandığımız o günler … 2020‘e özel eski türkülerden oluşan güzel bir türkü listesi oluşturduk. Ücretsiz bir türkü nostaljisi için dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

türkü dinle türküler listesi
türkü dinle türküler listesi

Eski Türküler Dinle

Türkiye’nin yerel müzik kültürlerinden biri olan türküler, sevdaları, pastoral yaşamları ve aynı zamanda atalarımızın acılarını da konu almaktadır. Kültürel bir miras olarak üstatların seslerinden eski türküler, yerel müzik arşivimizin tınılarını ruhunda hissetmenin keyfini sür. Karadeniz’den Ege’ye, Ege’den Doğu’ya uzanan bütün notalarla bizim kültürümüzün derinlerine inebilirsiniz. Toprak, su, taş ve aşk bütün hepsini aynı nota üzerinde bulmanın, dinlemenin eski aşkların, eski yaşamların tadına varmanın kolay olduğunu kim söyleyebilir bize. Kültürümüzün en derinlerinden gelen, gerçek acılarla, yaşamlarla ve aşklarla aynı sazda can bulmuş yerel türkülerimiz, en iyi ses sanatçılarımızla bir araya gelince dinlemekten kendinizi alamayacağınız bir tını bırakacaktır ruhunuza. Kaliteli ve estetik bir müziğin verebileceği her şeyi bulabileceğiniz Eski türküler kategorisinde, şimdilerde unutulmaya yüz tutmuş ancak arşivimizde büyük yeri olan sanatçılar sizinle.

Nostalji Türküler

1960’lı yılların pop müziğinden, 1970’li yıllara uzanan geniş bir müzik arşivi için müzikdinledur.com’da aradığınızı bulabilirsiniz. Nostalji kuşağında da yer alan Eski Türküler, sizi alıp kırsalın yaşantısına götürecek, aşklarını ve dağlarını tanıtacaktır. Ovalarından, düzlüklerine, girintili çıkıntılı köy yollarına büyük bir nostalji gezisine çıkacak, eskileri yat etmeye koyulacaksınız belki de. Babalarımızın, dedelerimizin ve belki de bizlerin kulağına çalınmış olan nostalji türkülerle, Türkiye’nin bütün tarihini bir sazın telinde bulabilir, kendinizi bir türkünün sözlerinde arayabilirsiniz.

Karadeniz Türküleri

Karadeniz’in kemençesinden başlayan horon müzikleriyle, hüzünlü türkülerini bulabileceğiniz Karadeniz müzikleri, unutamadığımız ve hala dinlemeye doyamadığımız hoyrat Karadeniz gibi tınılamaya başlıyor kulaklarımızda. Karadeniz’in yerel sanatçılarının kemençelerinden çıkan notalara eşlik edebileceğiniz, kaliteli müzikleri dinlemeye doyamayacaksınız. Eski ve nostaljik Karadeniz türküleri, müzikleri ve horon havaları en büyük sanatçılardan dinleme keyfini sürebileceğiniz müzikdinle dur’da.

Ankara Türküleri

İç Anadolu’nun köy eğlencelerinden, düğün oyunlarına ve geleneksel oyun havalarına kadar birçok seçeneği bulabileceğiniz Ankara havaları, Osmanlı döneminden günümüze yansıyan meşhur türküleriyle dinlemeye doyamayacağınız eserler arasında yer alıyor. Her zaman kültürümüzün en eğlenceli türkülerinin ve oyun havalarının yer aldığı Ankara, geleneksel sanatçılarıyla hemen dinleyebileceğiniz site kategorilerimizde

Bu türküleri beğendiysen paylaş butonlarını kullanarak bizlere destek olabilirsiniz.