Disko Parti Müzikleri

Disko ve parti müziklerini çok seven biri olarak sizler için kopmalık mix ve remix şarkılardan oluşan bir 2019 listesi hazırladım.Disko müziği dünya çapında popüler bir müzik tarzıdır. En sevilen müzik stillerinden biri olan disko müziği, disko ve kulüplerde oynanan pop, ruh ve elektronik dans müziğinin birleşimidir.

disko parti muzikleri
disko parti muzikleri

Disko Şarkıları

1970’lerden beri çalınan disko müziği farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Hi-hat enstrümanlarıyla oynanan yüksek bir tempo var. Bunun dışında arka planda elektrikli piyano ve elektro gitar çalıyor. Orkestra enstrümanları solo melodiler için çalınır.

After Parti Müzikleri

Disko müziği 1970’lerde ilk göründüğünde çok popülerdi. Donna Summer, Bee Gees ve ABBA gibi bazı popüler gruplar bu müzik tarzına çok katkıda bulundu. Yeni albümler yayınlanırken disko müziği zirveye çıkıyordu.Fransız şarkıcı Patrick Hernandez, Born to Be Alive isimli albümünü çıkardığında disko müziğine çok büyük katkı yaptı. Bu arada, bu müzik tarzı bazı popüler filmlerde ortaya çıktı. Bu nedenle, dünya çapında daha fazla insana ulaştı.

1980’lerde disko müziğinin popülaritesinde bir düşüş oldu. Ancak, elektro dans denilen yeni bir forma dönüşmüştür. Böylece serseri ve tekno müzik ortaya çıktı. Bugün, bu form hala var ve tüm dünyadaki büyük izleyiciler tarafından beğeniliyor.

Paylaş butonlarını kullanarak bu şarkıları paylaşabilirsinn .

Önceki Liste
Arapça Şarkılar
Sonraki Liste
Eski Türküler Dinle

2 Yorumlar

 • 11 Ağustos 2019 at 10:21
  Masal

  Bu disko şarkılarında hep nakaratı aklında kalır bir de söyleyen kimdi hiç öğrenemezsin ya 🙂 Disko karışık listede en az 5 şarkıda bu durumdaydım:)) Liste ile söyleyen kimdi onu da öğrenmiş oldum teşekkür

  Yanıtla
 • 16 Ağustos 2019 at 09:27
  Erdinç

  Ceplerde dolu dolu internettimiz varken ve böylesi güzel bir sentez varken müzik paketleri satın almaya hiç gerek yok. Müzik kalitesinin yüksek ve güzel oluşuna değinmiyorum bile

  Yanıtla

CEVAP BIRAKIN