Disko ve parti müziklerini çok seven biri olarak sizler için 2020 kopmalık mix ve remix şarkılardan oluşan en güzel parti müzikleri listesini hazırladım. Disko müziği dünya çapında popüler bir müzik tarzı oldu. En sevilen müzik stillerinden biri olan disko müziği, disko ve kulüplerde oynanan pop, ruh ve elektronik dans müziğinin birleşimidir.

disko parti müzikleri listesi
disko parti müzikleri listesi

1970’lerden beri çalınan disko müziği farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Hi-hat enstrümanlarıyla oynanan yüksek bir tempo var. Bunun dışında arka planda elektrikli piyano ve elektro gitar çalıyor. Orkestra enstrümanları solo melodiler için çalınır.

After Parti Müzikleri

Disko müziği 1970’lerde ilk göründüğünde çok popülerdi. Donna Summer, Bee Gees ve ABBA gibi bazı popüler gruplar bu müzik tarzına çok katkıda bulundu. Yeni albümler yayınlanırken disko müziği zirveye çıkıyordu.Fransız şarkıcı Patrick Hernandez, Born to Be Alive isimli albümünü çıkardığında disko müziğine çok büyük katkı yaptı. Bu arada, bu müzik tarzı bazı popüler filmlerde ortaya çıktı. Bu nedenle, dünya çapında daha fazla insana ulaştı. 1980’lerde disko müziğinin popülaritesinde bir düşüş oldu. Ancak, elektro dans denilen yeni bir forma dönüşmüştür. Böylece serseri ve tekno müzik ortaya çıktı. Bugün, bu form hala var ve tüm dünyadaki büyük izleyiciler tarafından beğeniliyor.

En Güzel Parti Müzikleri


Sofi Tukker – Purple Hat
Blasterjaxx ft. Junior Funke – Monster
Afrojack ft. Ally Brooke – All Night
Yves V & Ilkay Sencan ft. Emie – Not So Bad
LUM!X & Gabry Ponte – The Passenger
Steff Da Campo & SMACK – Renegade
BLR ft. MVRT – Comfort Me
Catwork – Disco Lights
Julian Jordan & Daijo – Oh Lord
Don Diablo – We Are Love
Becky Hill – Better Off without You
Halil Sensei – Groove Control
Dubioza kolektiv – Space Song
True Story Gee – Racks
David Guetta & MORTEN – Make It To Heaven
Travis Scott – Highest In The Room
Gellero – Diwan
Jordan Jay & Mo Falk – Back in Time
MK & Sonny Fodera ft. Raphaella – One Night
Aaron Smith – Dancin

Paylaş butonlarını kullanarak bu şarkıları paylaşabilirsinn .