Denmark Top 20 Şarkılar listesini dinle. Danimarka‘da en çok dinlenen 2022 Şarkılarını müzik listesi şeklinde ücretsiz dinle. İskandinav ve baltık ülkelerinden eşsiz şarkılardan oluşan harika bir müzik listesi. En güzel Danimarka müziklerinden seçtiğğimiz yepyeni bir playlist. Youtube ve apple music gibi çeşitli platformlardan derlenen en iyilerinin yer aldığı bir liste oluşturmaya çalıştık.

danimarka müzikleri dinle
danimarka müzikleri dinle

Danimarka denince şüphesiz akla ilk gelen iskandinav ülkeleri oluyor. Ve bölgenin kültürünü müziklerinde görmek mümkün. Sanatçılar kendi toplumunun renkli kültürünü eserlerinde sergilemiş’e benziyor.Ülkenin mitolojisinden kendi halkının derlerine kadar uzanan konulara değindikleri görülüyor. Alt-Pop ve Neo-folk , Old-school Gibi çeşitli müzik türlerinde eserleri bulunmakta olup Nordik müzik aletlerinden faydalanıyor ve Şarkı sözlerini de norveççe , eski norsça , Proto- norsça seslendiriyorlar.

Danimarka ve iskandinav ülkelerinin müzik tarzları Asya ülkelerine göre bambaşka bir havaya bürünüyor . Bunun sebebi Toplumunun farklı bir bakış açısına sahip olması ve kültürel tarihinin biraz daha değişik oluşu olabilir. Ancak bu işi harika bir şekilde yaptıklarını kesinlikle söylemem gerekiyor. Danimarkalılar müzik konusunda oldukça gelişmiş bir toplum.

Danimarka’da en çok dinlenen şarkılar

 1. Mood 24k – Goldn & Iann Dior
 2. Lemonade – Internet Money, Gunna & Toliver
 3. Dejlig – Jimilian & Fouli
 4. Head & Heart – Joel Corry & MNEK
 5. ErruDumEllaHvad – ICEKIID
 6. Til Banken – Natasja, Tessa & Karen Mukupa
 7. What A Life – Scarlet Pleasure
 8. Justin Bieber – Holy
 9. Filur – Larry44 & Gilli
 10. What You Know Bout Love – Pop Smoke
 11. All My Love – LOLO & ATypisk
 12. 3STYLE – Gilli
 13. Blinding – Lights Weeknd
 14. You Broke Me First – Tate McRae
 15. For The Night – Pop Smoke, Lil Baby & DaBaby

Bu harika listeye eklenmesini istediğin bir şarkı varsa lütfen yorum formu aracılığı ile bize ilet . Keyifli dinlemeler..

Bu listeyi sevdikleriniz ile paylaşmak için aşağıdaki paylaş butonlarını kullanabilirsiniz.